נס גלוי באוסטריה: ישראלית שנפצעה במהלך טרק הרים חולצה

Rescue in the Alps

בעיצומו של טרק בהרי האלפים המפורסמים באוסטריה, ישראלית נפצעה ברגלה. למרבה המזל, אותה ישראלית הספיקה לפנות אל מוקד החירום של כלל ביטוח ולאחר מכן חולצה והגיעה אל חוף מבטחים באמצעות מסוק.

תפנית מפתיעה לטיול חוויתי

זוג ישראלים שביקרו באוסטריה והחליטו לצאת אל עבר טיול חוויתי ובלתי נשכח בהרי האלפים לא העלו בדמיונם שדבר שכזה יתרחש במהלך הטיול. בעיצומו של טרק, אחת המטיילות הישראליות נחבלה באופן די רציני ברגלה, עד למצב בו לא הצליחה להמשיך בדרך הטיול ונזקקה לסיוע. למרבה המזל, אותה ישראלית הייתה מבוטחת וופנתה בהקדם אל מוקד החירום של חברת כלל, מוקד חירום המנוהל על ידי חברת "מגן איתור וחילוץ". לאחר שיחת בירור שבמהלכה זיהו את הנקודה המדויקת בה הישראלית נמצאת וערכו תיאום בין כל הגורמים, הצליח צוות הצלה מקצועי להגיע אל בני הזוג באמצעות מסוק. אולם, במהלך תהליך החילוץ החל לרדת גשם, כך שהנחיתה לא התאפשרה ובעקבות זאת, הצוות חילץ את הישראלית על ידי "לונג ליין", כאשר בעצם מדובר על אפשרות של חילוץ מהשטח ללא נחיתת המסוק.

סוף טוב לתקרית מלחיצה

לאחר שעתיים של תהליך חילוץ, אותה ישראלית חולצה למרבה המזל אל מקום מבטחים כאשר לאורך כל הדרך היא הייתה מחוברת אל חבל שנתלה מהמסוק. בן זוגה שהיה איתה בטרק ההררי הגיע באופן רגלי לפגוש אותה והשניים הועברו לבית החולים להמשך טיפול והתאוששות. חשוב להבהיר כי לא תמיד סיפורים שכאלו נגמרים בסוף טוב שכן, חשוב מאוד לשמור על הנחיות חשובות כדוגמת הצטיידות בכמות מספקת של מים, נעלי הליכה איכותית, בגדים ארוכים על מנת למנוע פציעות וכן גם לערוך היכרות מוקדמת עם השטח על מנת לזהות נקודות מסוכנות.

תוכן עניינים

תפריט נגישות