תאונה נוראית בים של עקבה: אם ובנה נפצעו

Accident insurance at sea

במהלך חופשת הקיץ בעקבה, ירדן, בחרה המשפחה ביום אטרקציות בים, כאשר הנורא מכל קרה, וספינה הופיעה משום מקום ופגעה בהם. כמו כן, מלבד למצבם של האם והנער, האב נמצא פצוע באופן בינוני. זאת בעוד כי מחלקת הצוותים המקצועית של חברת פספורטכארד הם אלו שהגיעו לחלצם יחד עם שני מטוסים שפינו אותם ישירות אל בית החולים שיבא תל השומר. צופים מהצד מספרים: "הספינה הגיעה מולם, מתקן הבננה נגרר – ואז נכנסו בהם".

מה שהתחיל באטרקצייה והסתיים בבית חולים

נער בגיל 14 נפצע באורח קשה בעקבות אטרקציית ספורט ימי במהלך חופשה משפחתית בירדן. אמו של הנער, בת ה-46 ואביו בן ה-53 נפצעו גם כן, כאשר האב נפצע באורח בינוני והאם נפצעה קשה. למעשה, בני המשפחה בחרו לעשות ספורט ימי באחד מחופי עקבה, עד לעת בה ספינה הגיעה ופגעה בהם פגיעה ישירה.

אביו של הנער הפצוע סיפר על כך שהנער ואמו רצו לעלות יחדיו על מזרון ה"בננה", לאחר מכן על כך שעברו מול קו החוף במרחק של 40 מטרים, עשו את הסיבוב הראשון, את השני ולאחר מכן שינו כיוון. ככל הנראה עת שינוי הכיוון הקביל למועד בו הסירה הגיעה מולם וכתוצאה מכך, הבננה נגררה, סטתה מהמסלול, וחטפה פגיעה ישירה בידי סירה. בנוסף ציין האב כי מדובר על סירה קטנה יחסית של קבוצת אנשים קטנה, אך הסירה הייתה מהירה במיוחד.

מגורם בכיר בחברת פספורטכארד נמסר כי החברה דואגת לטפל באלפי ישראלים הדורשים סיוע כתוצאה מאירועים כאלו ואחרים ברחבי העולם. זאת בעוד כי האירוע בעקבה היה ייחודי במינו, במיוחד בעקבות העובדה כי מדובר על תאונה קשה המתלווה אל פציעות קשות. חברת פספורטכארד הצליחה לסייע וללוות את המשפחה, תושבי ריינה שבצפון, בעזרתם של צוות רפואי ו-2 מטוסי אמבולנס.

תוכן עניינים

תפריט נגישות