המדריך השלם לביטוח ביטול טיסה מכל סיבה

ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה

מתכננים חופשה בחו"ל, אך מודעים לעובדה כי החיים עשויים להיות לא צפויים וייתכן כי יהיה עליכם לבטל את הנסיעה שתכננתם. על כן, בעידן של היום קיים פתרון לתופעה המדוברת, והוא נקרא "ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה". למעשה, מדובר על פוליסה שתבטיח שתהיו מכוסים במצבים שכאלה, ובמידה ויש לכם מספר שאלות – אל חשש, כי החלטנו לרכז עבורכם למאמר הבא את כל המידע החשוב שתצטרכו להכיר בנושא.

מה זה ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה ולמה זה מומלץ?

כבר תקופה שאתם מתכננים את החופשה השנתית שלכם בחו"ל, רכשתם כרטיסי טיסה, בחרתם במלונות במיקומים השווים ביותר, חקרתם אודות אתרי התיירות בהם תבקרו ואתם כבר מכירים מקרוב את המסלול שלכם, ואז קורה התרחיש הבא – עליכם לבטל את כל התכנונים שלכם כי קרה תרחיש שלא ציפיתים לו. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בתקופת מבחנים שהתארכה מעבר לצפוי, אירוע רפואי המחייב את נוכחותכם בארץ, פיטורים בעבודה או כל סיבה אחרת שעשויה לצוץ במהלך שגרת חיינו. על כן, בעת בה עולה הצורך לבטל נסיעה לחו"ל, הרי שעליכם לבטל את כל מה שכבר סגרתם ושילמתם עליו. זאת בעוד כי בקרב מרבית החברות במשק הישראלי, ביטול פתאומי של טיסה לחו"ל אינו מאפשר החזר מלא של הסכום ששילמתם, בעוד כי ישנן חברות שאף מחייבות בסכום נוסף בגין הביטול. למעשה, הדרך האידיאלית להתמודדות עם מצבים שכאלה תבוא לידי ביטוי בביטוח ביטול טיסה מכל סיבה כבר בשלב תכנון הנסיעה.

סוגים שונים של ביטוחים

כפי שרובכם ודאי כבר יודעים, בעידן של היום קיימת שורה רחבה של חברות ביטוח אשר מציעות מגוון פוליסות ביטוח שונות לביטול נסיעה מכל סיבה. זאת בעוד כי עומדת בפניכם האפשרות לבחור בין לא מעט חברות, כאשר ההמלצה שלנו תהיה לוודא כי אתם בוחרים במותג אמין ומנוסה. למעשה, בכל חברות הביטוח תקנה לכם הפוליסה את הזכות לביטול הטיסה שלכם מכל סיבה שתעלה, בעוד כי התנאים שסובבים את הפוליסה משתנים בין חברות הביטוח השונות ולכן, חשוב גם לוודא כי אתם אכן מודעים למדיניות המשתנה בין חברה לחברה. על כן, השינויים בין החברות יכולים לבוא לידי ביטוי באחוזי הכיסוי בפוליסה, או לחילופין בגובה ההחזר על שירותי תיירות כאלו ואחרים. בשורה התחתונה – עליכם לוודא כי אתם בוחרים בחברה המתאימה לכם, בהתאם לאופי הטיול המתוכנן.

מקרים בהם ביטול טיסה עשוי להתרחש

כמו שציינו קודם לכן, ביטוח טיסה לחו"ל מכל סיבה היא פוליסה המעניקה לנוסעים השונים את האפשרות לבטל את הטיסה שלכם ללא שום הסברים מרגע הזמנת הטיסות והשירותים השונים, ועד למועד הטיסה, בהתאם לתנאים הקיימים בפוליסה, ולקבל החזר כספי מחברת הביטוח עבור שירותי התיירות השונים וכמובן הטיסות שסגרתם מראש. פוליסת ביטוח טיסה ללא סיבה היא כזו שלא תצריך מכם מתן דין וחשבון, מה שאומר שתוכלו לבטל את הנסיעה, גם אם סתם לא מתחשק לכם לטוס. כמו כן, ישנם מספר מקרים בהם ביטול טיסה עשוי להתרחש:

 • משחק ספורט או לחילופין הופעה שבוטלה
 • מחלה רפואית בלתי צפוייה
 • שינוי במצב העולמי (בדומה לתקופת הקורונה)
 • תקופת מבחנים שהתארכה
 • אילוצים תעסוקתיים

ועל מי ניתן לקבל החזר אתם שואלים?

 • הוצאות על שירותי השכרת רכב
 • לינה בבתי מלון
 • כרטיסי טיסה
 • הוצאות השכרת ציוד
 • כרטיסים למגוון אתרים תיירותיים

כפי שכבר הספקתם להבין, קיימת שורה רחבה של סיבות שעשויות לצוץ ולהוביל למצב של ביטול נסיעה, בעוד כי ישנן לא מעט הוצאות שנלוות לנסיעה שכזו. משכך, עליכם לוודא כי אתם מכסים את עצמכם בצורה המקיפה ביותר, כך שתוכלו להישאר בראש שקט ולמנוע מצב של עוגמת נפש ואיבוד כספים.

גורמים אותם חייבים לקחת בחשבון בעת בחירת ביטוח

אמנם לא פשוט לחזות כיצד יתגלגל המסע שלכם כבר מהארץ, אך באותה הנשימה עליכם לזכור כי ישנם כיסויים שכדאי לרכוש בכל חופשה, לכל מקרה בו הטיול לא יתקדם כפי שתכננתם, בדומה לכיסוי ביטול הטיסה. בין הכיסויים החשובים תוכלו לפגוש בכיסוי של איתור וחילוץ למצבים בהם תזדקקו לעזרה, חבות כלפי צד שלישי, אובדן או לחילופין גניבה של כבודה וכיוצא בכך. במילים אחרות – קרוב לוודאי שאתם לא מעוניינים לשאת לבד בשורת ההוצאות הרחבה שעשויה לצוץ משום מקום, בין אם בעקבות מזוודה שאבדה בשדה ואין לכם בגדים ללבוש, או שחלילה יהיה עליכם לחזור ארצה מוקדם מהרגיל, בעקבות אירוע בלתי צפוי כזה או אחר. אי לכך, עליכם לוודא עוד בשלב התכנון אודות הכיסויים המיטביים והנחוצים במסגרת פוליסת הביטוח שכן, כך תוכלו לצאת אל החופשה בראש שקט ורגוע.

אקסטרה שכדאי לקחת בחשבון בכל חופשה

דבר נוסף וחשוב לא פחות שיהיה עליכם לקחת בחשבון יהיה אופי הטיול אליו אתם יוצאים שכן, מדובר על פרמטר חשוב ביותר שישפיע באופן ישיר על סוג הכיסויים שאתם צריכים לטיול שלכם. במידה ואתם מתכננים לצאת לחופשת סקי שתכלול מגוון פעילויות אתגריות, הרי שעליכם לרכוש כיסוי לספורט חורף ובמידה ואתם מעוניינים בחופשת אקסטרים, בין אם מדובר על טיול רפטינג, צלילה וכן הלאה, חשוב לוודא כי אתם רוכשים כיסוי לספורט אתגרי, תוך התייחסות לגבול האחריות המרבי בפוליסה. יתרה על כך, הדבר החשוב ביותר שיהיה עליכם לקחת בחשבון יהיה חברת הביטוח אליה אתם פונים שכן, ההמלצה שלנו תהיה להיעזר בהמלצות, ביקורות באינטרנט, כמות ניסיון והתרשמות ראשונית, במטרה לבחור בחברת הביטוח שתספק לכם את הפוליסה האידיאלית שכן, עליכם לזכור כי במיוחד כאשר מדובר על ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה, הרי שמדובר על פוליסה כזו שלא כדאי להתפשר עליה.

חשיבות קריאת תקנון הביטוח

בתקופה הכאוטית בה אנו חיים כבר יותר משנתיים ברצף, תקופה בה נהלים נוטים להשתנות פעם אחר פעם ורמת הוודאות נמוכה במיוחד, גם כאשר מדובר על טווחים קצרים של חודש קדימה, תופסת החשיבות מאחורי ביטוח ביטול נסיעה לחו"ל משקל רב. זאת בעוד כי רבים הם הנופשים שמצאו את עצמכם פעם אחר פעם מתמודדים אל מול שוקת שבורה ואיבוד מזומנים. מיותר לציין כי מדובר על מצב מתסכל במיוחד שמוביל את מרבית הנוסעים למצב בו הם מוותרים על חופשות בחו"ל, מהחשש כי כל חופשה עשויה להוות סיכון כספי. יחד עם זאת, יש לזכור כי ישנם חברות תעופה המציעות אפשרויות הוגנות, פשוטות וברורות לחלוטין לביטול כרטיסי הטיסה שלהן, כאשר המטרה המרכזית היא לספק רשת ביטחון ללקוחות השונים. לא קשה להבין מדוע מדובר על יתרון גדול ולכן, חשוב לוודא כי אתם מכירים לעומק את אותן החברות, את המדיניות הרשמית שלהן וכן גם את דרכי הפעולה שלהן.

כך תמצאו את פוליסת הביטוח האידיאלית עבורכם

על מנת לוודא בחירה מדויקת של פוליסת ביטוח שתכסה אתכם בצורה המקיפה ביותר, בהתאם לצרכים שלכם, הרי שעליכם לקחת בחשבון מספר דגשים חשובים. על כן, במטרה לעשות לכם קצר סדר בבלאגן, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לגבש בחירה מדויקת יותר טרם הגעתכם אל מעמד הבחירה:

 • בדקו את תנאי הרכישה – בעת בה אתם מעוניינים לבצע השוואת מחירים לביטוח ביטול טיסה לחו"ל מחברות הביטוח השונות, הרי שבראש ובראשונה יהיה עליכם לבדוק לעומק את המדיניות והתנאים שמעמידים בכל חברה, במטרה לוודא כי הם אכן תקפים לנסיעה שלכם. כדאי לוודא איזה הוצאות הביטוח שלכם מכסה, פרק הזמן בו הביטוח תקף, מתי אפשר לרכוש את הביטוח וכיוצא בכך.
 • בדקו מה מכסה הפוליסה שלכם – פרמטר נוסף וחשוב לא פחות שיהיה עליכם לבדוק טרם ביצוע הבחירה הסופית יהיה הכיסוי בפוליסה. זאת בעוד כי חברות הביטוח מציעות מגוון פוליסות שונות שתוכלו לרכוש, וביניהן ביטול חבילות נופש, ביטול השכרת רכב, ביטול טיול מאורגן ועוד מגוון שירותי תיירות אחרים.
 • סקר שוק והשוואת מחירים – בדומה לכל ביטוח, גם במצב של ביטוח ביטול נסיעה לחו"ל מחליט המבוטל באיזה סכום הוא רוצה לבטח. אי לכך, חשוב לערוך סקר שוק מעמיק שיאפשר לכם לגבש דעה מדויקת יותר אודות קשת המחירים בענף וכך למעשה, תוכלו לבצע בחירה מדויקת ומוצלחת יותר.
 • איכות השירות – בעודכם עורכים השוואה בין הביטוחים השונים, תגלו מהר מאוד כי עלויות רכישת הביטוח כמעט זהות בין החברות השונות, כאשר אחד הפרמטרים החשובים שלא פעם ישנה את מאזן הכוחות יבוא לידי ביטוי דווקא באיכות השירות. ההמלצה שלנו תהיה לוודא כי אתם פונים לחברה זמינה עם מוניטין חיובי, המלצות חיוביות וכמובן – מענה אנושי, שלצערנו הפך לנדיר בשנים האחרונות.

כמה עולה ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה?

בדומה לכל פוליסת ביטוח שתעשו, גם ביטוח ביטול נסיעה לחו"ל מכל סיבה יעלה לכם כסף. על כן, במטרה להבין מה בדיוק משפיע על עניין העלויות וכמה יעלה לכם הביטוח, חשוב שתדעו כי הדבר תלוי ישירות בשאלה מה אתם מעוניינים לבטח. למעשה, בעת בה פוליסת הביטוח שלכם תהיה רחבה ותכלול מרכיבים רבים יותר, כך למעשה העלות עבור הפוליסה תעלה בהתאם. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי בדומה לכל ביטוח, גם כאן עולה הצורך בדמי השתתפות עצמית, עבור מקרים של ביטולים. במילים אחרות – מלבד לעלויות הפוליסה, אחוז מסוים מהכסף לא ישלח אליכם חזרה במצב של ביטול החופשה, בעוד כי את האחוז המסוים הזה תצטרכו לספוג באופן עצמאי.

על כן, במטרה לוודא כי אתם מבצעים את הבחירה האידיאלית בהתאם לתקציב האישי שלכם, ההמלצה שלנו תהיה לבצע שימוש במחשבון להשוואת ביטוח נסיעות. זאת בעוד כי על מנת להשתמש במחשבון כמו שצריך, כל מה שתצטרכו לעשות יהיה לסנן בהתאם למאפיינים הרלוונטים לפוליסת הביטוח שלכם, בין אם מדובר על היעד הרצוי, תאריך יציאה, כמות נוסעים, טווח גילאי הנוסעים וכיוצא בכך. לאחר שתסיימו עם שלב הסינון, יהיה עליכם ללחוץ על כפתור החיפוש ומספר שניות לאחר מכן, תוכלו להתחיל לעבור על רשימת הביטוחים המתאימים לצרכים שלכם.

שורה תחתונה

ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה הוא ביטוח שתפקידו העיקרי הוא לכסות מקרים של ביטול חופשה, כאשר הביטוח נועד בעיקר עבור מצבים בהם הזמנתם חופשה בעלות כספית גבוהה, בין אם בעקבות המיקום המבוקש ובין אם כמות האטרקציות בה אתם מעוניינים. הביטוח יעניק לכם את האפשרות לבטל את החופשה בשעת הצורך, מה שימנע מכם לספוג הפסד כלכלי משמעותי במיוחד שעשוי להתלוות לא פעם אל ביטולים מהסוג הזה.

תוכן עניינים

תפריט נגישות