מתי כדאי לטוס לתאילנד: עושים לכם סדר

ביטוח נסיעות לתאילנד

אין ספק כי תאילנד היא יעד פופולרי במיוחד, ובהתאם לכך – המדינה הקסומה מושכת אליה מדי שנה מיליוני תיירים מכל רחבי העולם, וביניהם כמובן ניתן למנות גם את התייר הישראלי. בתאילנד נוכל למצוא כל מה שאנחנו רק מחפשים בחופשה חלומית מהסרטים – החל מחופים מרהיבים, איים מפנקים שבהם נוכל ליהנות מבטן גב וכמובן גם פעילויות מים ואקסטרים. אולם, לצד כל היופי שבתאילנד, שאלה שמעסיקה אותנו לא פעם ולא פעמיים היא מתי כדאי לטוס לתאילנד. בדיוק לשם כך אנחנו כאן. בכתבה זו, נסביר לכם מתי כדאי לטוס לתאילנד, ונגע בכל הנקודות החשובות באשר להבדלים בין חודשי השנה כאשר מדובר בחופשה ביעד החלומי הזה.

קצת על עונות השנה

חשוב מאוד לדעת כי עונות השנה בתאילנד משתנות בהתאם לאזור, הרי בכל זאת מדובר במדינה ענקית. נהוג לחלק את העונות לשלוש עונות עיקריות – חמה, קרה וגשומה. העונה החמה משותפת לאזור המרכז והצפון מרכז, והיא בדרך כלל נמשכת בין פברואר ליוני. באזורים אלו, עונת הגשמים בדרך כלל תהיה בין חודשי יוני לאוקטובר. באשר לעונה הקרירה (עונת הגשמים לא בהכרח קרה) – היא בדרך כלל נמשכת בין חודשי אוקטובר לפברואר. לעומת זאת, בצפון תאילנד העונה החמה בין חודשי פברואר לאפריל, בעוד כי העונה הגשומה תהיה בדרך כלל בין חודשי מאי לספטמבר. העונה הקרירה באזור זה היא בעצם כל החודשים שנותרו. בדרום תאילנד זהו כבר סיפור אחר לגמרי – ישנם שינויים עונתיים, בהתאם למיקום החוף. אזור המפרץ יבש בעיקר בין חודשי ינואר לאוגוסט, ואילו אזור החוף בסמוך לים אנדמן יבש בין נובמבר למרץ.

חופשה בתאילנד – חודש ינואר

חודש ינואר הוא בעצם שיא עונת התיירות, מאחר ובתקופה זו החופים הדרומיים של תאילנד ידועים בזכות ימי שמש חמימים ויפים, בעוד כי אזורי המרכז והצפון מאופיינים בטמפרטורות מאוד קרירות, כאלו אשר הופכות טיולים וסיורים לאידיאליים במהלך התקופה הזו. אולם, בעוד כי מדובר בעונת השיא – גם במהלך התקופה הזו ניתן למצוא מחירי מלונות סבירים, ואפילו נוכל למצוא מחירים מצוינים אם נתרחק מהמסלולים הפופולריים העמוסים. אלו שבאים לתאילנד כדי ליהנות בעיקר מהחופים יוכלו ליהנות מיופי של חופשה בקראבי או פוקט, כאשר מומלץ להגיע לצפון תאילנד בזכות פסטיבלים מיוחדים שנערכים במהלך אותה תקופה. חשוב לדעת כי לקראת סוף ינואר מדי שנה מתקיים בצ'אנג מאי פסטיבל מסורתי המתמקד במסורת המקומית, ובמהלך ביקור בפסטיבל נוכל לראות בעצמנו מיומנויות שונות ומעניינות של האומנות התאילנדית המסורתית. בשורה התחתונה – חודש ינואר הוא בהחלט תקופה מומלצת לטוס לתאילנד.

חודש פברואר בתאילנד

גם חודש פברואר מתוייר מאוד, ובדומה לחודש ינואר – עדיין יש מזג אוויר טוב מאוד ואפילו אופטימלי עבור חופשה בתאילנד ברוב האזורים. ראש השנה הסיני חל במהלך חודש פברואר, אם כי חשוב לדעת שהתאריכים המדויקים משתנים משנה לשנה. לכן, אם אתם רוצים ליהנות פסטיבלים מעניינים – כדאי במהלך התקופה הזו לבקר באזורים בהם יש אוכלוסיה סינית גדולה, כמו הצ'יינה טאון בבנגקוק. זו הזדמנות נהדרת לחוות לצד החוויה המדהימה של תאילנד גם חוויה סינית מסורתית – מופעים אקרובטיים מרהיבים, תפאורה נהדרת ועוד. חשוב לדעת כי חודש פברואר הוא גם הזדמנות מצוינת עבור אלו שרוצים ליהנות מ"בטן גב" בחופים השונים שכן, יש לא מעט שמש באזור חופי הים הדרומיים של תאילנד. בפוקט ובקוסמוי גם מזג האוויר נפלא בתקופה הזו, ובהתאם נוכל לראות לא מעט תיירים שמגיעים בפברואר.

תוכן עניינים

תפריט נגישות